O nás

Vítejte na stránkách naší chovatelské stanice Astral Siberian *CZ!

Jsme registrováni pod FIFé a chováme kočičky plemene Něvská Maškaráda (NEM) a Sibiřské kočky (SIB). V současné době máme chovného kocoura GIC Amadeusz Kocia Eminecja (NEM) a kočičky GIC Jovita Fuentova Laguna Siberiana (NEM), Gracia Aqua Marina of Night Melody (SIB, cs carrier) a kočicku z našeho vlastního odchovu Athena Astral Siberian (NEM).

 

S chovem jsem začínala koupí kocourka Amadea. Z počátku jsme spolu objížděli výstavy a sledovala jsem jeho vývoj, abych mu později mohla pořídit vhodnou partnerku. Chtěla jsem kočičku, která by se k němu hodila exteriérem i povahou.

 

Čekala jsem více než rok a nakonec jsem takovou kočičku našla v Jovitce. Výborně se spolu doplňují, což se ukázalo i na kvalitě jejich koťátek z našeho vrhu A. Z tohoto vrhu jsme si také nechali velmi slibnou Athenku. Jsem na ni velmi zvědavá, jestli se dobře uplatní v chovu a dokáže kvality svých rodičů předat potomkům.

 

Jako další člen rodiny k nám z dalekého Estonska přijela Gracia. Je to kočička v klasickém sibiřském zbarvení, ale nese cs gen pro zbarvení colourpoint = Něvská Maškaráda. Protože sibiřky a něvy jsou sesterská plemena, mohou se pářit mezi sebou a mít čistokrevná koťátka. Gracinka je velmi pěkná kočička s výbornou povahou a její dva vrhy B a C a Amadeem potvrdily naděje, které jsme do ní vkládali. Narodila se koťátka ve výborném typu se skvělou povahou. Nyní si Gracinka davá chvili pauzu a my přemýšlíme nad jejím dalším vrhem, jakého kocorka pro ni vybereme.

 

Z CHS Felis Felicis SK, od naší kamarádky Dominiky, k nám přibyla nádherná Cherry Blossom. Už jako koťátko vypadala úžasně a s věkem ještě zkrásněla. Jsme z ní nadšení, je to krásná sibiřka s něžnou, laskavou povahou. Cherrynka je naše panenka a těšíme se na její první koťátka.

 

Náš poslední přírůstek do rodiny je Delicia z vrhu D. Zamilovala jsem se do ní hned jak koťátka otevřela očička a ona se na mě podívala těmi krásnými kukadly. Prostě tato malá s námi musela zůstat. Zatím nám dělá radost, je to veselá čertice, dobře se vystavuje a roste do krásy, sledujeme její další vývoj a časem plánujeme koťátka.

 

V naší CHS se snažíme odchovávat koťátka ve výborném typu, zdravá a s dobrými povahami, prostě taková, která budou dělat svým budoucím majitelů jen samou radost.

Svá „zlatíčka“ máme upřímně rádi, jsou to plnoprávní členové naší domácnosti, naším prvořadým zájmem je jejich štěstí a spokojenost.

 

Přejeme vám  příjemně strávený čas u našich stránek!